Metalo apdirbimas, įvairūs jo apdorojimo darbai reikalauja ne tik techninių žinių, bet ir tinkamos įrangos. Skirtingais techniniais ypatumais pasižymintys grąžtai, sriegikliai, frezos, tekinimo peiliai, plėstuvai, gilintuvai, dildės, borfrezos ir kiti profesionaliam naudojimui pritaikyti įrankiai – kokybiškam darbų atlikimui.

UAB „Aplameta“ siekia atsakingai bei patikimai tiekti savo klientams aukščiausios kokybės metalo apdirbimo įrangą ir būtinus įrankius, eksploatacines priemones, remonto paslaugas. Platus produktų asortimentas užtikrina gausų pasirinkimą net išskirtiniais atvejais, aukštą tiekiamų paslaugų kokybę, laiku gaunamus gaminius.

Grąžtai

Įvairaus sudėtingumo lizdams, angoms ar skylėms metaliniuose paviršiuose gręžti įprastai naudojamas grąžtas.

Kokie įrankiai turėtų būti naudojami gręžiant metalą priklauso nuo to, kokio kietumo paviršius bus apdirbamas ir kokio tikslo siekiama. Metalo pjovimo įrankiai bei jų struktūra turi būti tvirtesnė nei apdirbamos medžiagos struktūra. Įprastai grąžtai gaminami iš greitapjūvio, legiruoto arba anglinio plieno, su kietlydinio plokštelėms ar iš vientiso kietlydinio.

Metalui gręžti skirtais grąžtais lengvai daromos skylės metalo keramikoje, aliuminyje ar nelegiruotame pliene, taip pat spalvotuose metaluose bei geležyje. Šiam tikslui dažniausiai naudojami spiraliniai grąžtai metalui. Tai cilindro formos strypas su dviem sraigtiniais grioveliais sudarančiais aštrų kraštą.

Įrankiai
Įrankiai

Frezos ir jų komplektai

Frezomis vadinami specialūs pjovimo įrankiai, skirti darbui su kietu ar minkštu medžiu, taip pat metalu. Dirbant su freza, galima daryti metalo išpjovas, ertmes, griovelius bei atlikti daugelį kitų darbų. Šis įrankis padeda darbus atlikti greitai ir tiksliai – pasirinkus tinkamą mechanizmą, medžiagai suteikiamas norimas profilis su įvairiais dekoratyviniais išlinkimais.

Frezavimo būdu galima frezuoti kontūrus, gręžti, sriegti, gilinti plėsti, ištekinti ar suformuoti įvairius metalinių detalių paviršius. Tai gali būti plokšti, cilindriniai ar kūginiai bei įvairūs nelinijiniai arba nuožulnūs detalių paviršiai, tiesūs, sraigtiniai grioveliai, krumpliaračių krumpliai, štampų kontūrai, reljefiniai paviršiai ir panašiai.

Profesionali freza, skirta metalo apdirbimui, įprastai pasižymi dideliu paviršiaus kietumu ir glotnumu, gali atlaikyti ekstremalias apkrovas net esant sudėtingoms sąlygoms, tokioms kaip per gilus gręžimas, gręžimas be tepimo ar be aušinimo.

Metalo tekinimas

Tekinimas yra labiausiai paplitęs konstrukcinių medžiagų apdirbimas pjovimo būdu. Taip gali būti pjaunami ruošinių išoriniai bei vidiniai paviršiai – cilindriniai, kūginiai, sferiniai ar plokšti galiniai. Išorinių paviršių tekinimo operacijos vadinamos aptekinimu, o vidinių – ištekinimu. Galinių paviršių tekinimas laikomas galinio tekinimo arba nutekinimo procedūra. Tekinimo metodu gali būti atlikti griovelių pjovimo, detalės atpjovimo arba nupjovimo, sriegių įpjovimo ir kiti veiksmai.

Metalo atpjovimui, sriegimui, praėjimui, ištekinimui tinkamiausi įrankiai – tekinimo peiliai. Pagal pastūmos kryptį bei pagrindinės briaunos padėtį, jie būna dešininiai ir kairiniai. Dešininiai peiliai tekinant slenka iš dešinės į kairę, o kairiniai – priešingai: iš kairės į dešinę.